Categories Powiat

Chciał odebrać sobie życie. Poinformował o tym w mediach społecznościowych

Policjanci z Rawy Mazowieckiej przy współpracy z funkcjonariuszami z Kielc przyczynili się do uratowania mężczyzny, który chciał odebrać sobie życie. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Wszystko dzięki mieszkańcowi Rawy, która nie zbagatelizowała wpisu na portalu i poinformowała odpowiednie służby.

Konkurs literacki o Rawie i ziemi rawskiej

20 kwietnia 2023 roku kilka minut po północy do rawskiego dyżurnego zadzwoniła mieszkanka Rawy, która poinformowała, że podczas przeglądania portalu społecznościowego natknęła się na post, z którego wynika, że mężczyzna chce odebrać sobie życie.

Kierowcy powiatu rawskiego zatrzymywani przez policję za jazdę bez uprawnień

Informacje, które posiadaliśmy to tylko imię i nazwisko mężczyzny, bez pewności, że są prawdziwe. Dyżurny rawskiej komendy zaczął sprawdzać w systemach policyjnych wszystkich mężczyzn o takich danych.

Wytypował 35-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego. Skontaktował się z oficerem dyżurnym komisariatu II w Kielcach i przekazał posiadane informacje.

Policjanci z Kielc natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie zastali mężczyznę, usiłującego pozbawić się życia. Mundurowi zdążyli na czas. Zawiadomili ratowników medycznych, którzy zajęli się 35-latkiem.

Szybka i skuteczna reakcja policjantów pozwoliła uniknąć tragedii. W tym przypadku czas odgrywał ogromne znaczenie i błyskawiczna reakcja dyżurnych z Rawy oraz z Kielc pozwoliła na uratowanie ludzkiego życia. Dziękujemy mieszkance Rawy, która nie zbagatelizowała wpisu na portalu i poinformowała odpowiednie służby.

Każdy może mieć słabsze chwile. Pamiętajmy, że zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami takimi jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego. Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informację na stronie https://stopdepresji.pl

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk – KPP w Rawie

Kolizja drogowa na ulicy Południowej w Rawie

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author