Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Czy na terenie Powiatu Rawskiego powstanie stacja PKP? Poseł Klimczak deklaruje swoją pomoc

Władze Powiatu Rawskiego zabiegają o utworzenie na Centralnej Magistrali Kolejowej stacji PKP, co przysłużyłoby się rozwojowi całego powiatu i ułatwiło mieszkańcom choćby dojazd do Warszawy. Pomóc w tej sprawie deklaruje poseł ziemi rawskiej Dariusz Klimczak. Miejmy nadzieję, że pomogą także inni parlamentarzyści z Rawy i naszego okręgu.

O stanowisku w sprawie utworzenia na terenie powiatu rawskiego stacji PKP pisaliśmy tutaj>>>

Kilka dni temu poseł Dariusz Klimczak spotkał się z władzami Powiatu Rawskiego, aby rozmawiać o tym pomyśle i zadeklarował swoje wsparcie tej istotnej inicjatywy.

Na swoim facebook’owym profilu poseł napisał: „Powstały już pierwsze dokumenty oraz inicjatywy, interpelowałem w tej sprawie do ministra infrastruktury (nr 1088), radni przyjmują odpowiednie stanowiska itd. Postanowiłem również złożyć poprawkę do tegorocznego budżetu państwa w sprawie budowy w/w stacji kolejowej. Proponowaną lokalizacją utworzenia stacji kolejowej jest miejscowość Żurawia w Gminie Biała Rawska, w pobliżu miejsca, gdzie CMK przebiega pod drogą wojewódzką nr 725. We wskazanej lokalizacji istnieje już infrastruktura, która mogłaby stanowić bazę pod budowę stacji kolejowej PKP”.

ZGŁOŚ SPORTOWCÓW DO PLEBISCYTU NA NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA POWIATU RAWSKIEGO 2019>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author