ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Bez kategorii

Cena mieszkań w Łodzi w czasie koronawirusa. Rynek wtórny Łódź

Cena mieszkań w Łodzi Mieszkania rynek wtórny Łódź

Jak zmienia się cena mieszkań w Łodzi w czasie koronawirusa na rynku wtórnym? Czy ceny mieszkań w czasie pandemii koronawirusa spadają? Warto kupować mieszkanie w czasie epidemii? Epidemia, to dobry czas, aby sprzedać mieszkanie i zarobić?


Pobierz bezpłatny ebook "Zakup mieszkania na kredyt hipoteczny"
Pobierz bezpłatny ebook “Zakup mieszkania na kredyt hipoteczny”

W poniższym artykule przeczytasz jak zmieniają się ceny mieszkań w Łodzi. Jak pandemia koronawirusa wpłynęła na cenę mieszkań w Łodzi.

Od razu uprzedzamy, że ceny mieszkań w Łodzi nie spadły. Oznacza to, że większość osób, które chcą kupić mieszkanie będą musiały zaciągnąć kredyt hipoteczny. Warto się do tego dobrze przygotować budując swoja zdolność kredytową.

Jak przygotować się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego na zakup mieszkania w Łodzi? Jak zbudować swoja zdolność kredytową? O tym przeczytasz tutaj.

Warto pamiętać, że do zaciągnięcia kredytu hipotecznego na zakup mieszkania trzeba dobrze się przygotować, a przede wszystkim pomyśleć o tym znacznie wcześniej. Największe szanse na kredyt hipoteczny masz wtedy, gdy jesteś zatrudniony na umowę o pracę na czas nieokreślony przynajmniej od trzech miesięcy. Bank poprosi także o twój PIT za poprzedni rok. Dlatego już rok przed staraniem się o kredyt mieszkaniowy warto pomyśleć o wysokości swoich zarobków.

Z dalszej części artykułu dowiesz się jak koronawirus wpłynął na ceny mieszkań w Łodzi. Zaś tutaj przeczytasz jaka jest cena mieszkań dwupokojowych w Łodzi w 2021 roku.

ZOBACZ Książka dla młodych przedsiębiorców “Jak osiągnąć sukces”. Jak budować markę firmy, produktu i markę osobistą w internecie>>>

Każdy kto dziś chce kupić lub sprzedać mieszkanie w Łodzi zastanawia się czy to dobry moment na tego typu transakcję. Zwłaszcza na rynku wtórnym. Pytań jest bardzo wiele, bo przecież sprzedający chcą sprzedać drogo i jak najwięcej zarobić, a kupujący kupić tanio. Niestety, nikt dziś jednoznacznie nie odpowie na pytanie, czy kupować lub sprzedawać mieszkanie na rynku wtórnym w Łodzi. Na część z tych pytań postaramy się odpowiedzieć.

Książka: “Nieruchomości. Jak kupić lub sprzedać mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny?”>>>

Pokój do wynajęcia w Warszawie. Targówek Mieszkaniowy. Blisko stacji Metro Trocka. Zadzwoń: 503 021 483
Pokój do wynajęcia w Warszawie. Targówek Mieszkaniowy. Blisko stacji Metro Trocka. Zadzwoń: 503 021 483.

Ceny mieszkań w Łodzi? Ile kosztuje mieszkanie na rynku wtórnym w Łodzi?

Książka: “Nieruchomości. Jak kupić lub sprzedać mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny?”>>>

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w Łodzi cały czas rosną. Rosły przed epidemią koronawirusa i rosną wciąż choć nie tak bardzo jak to miało miejsce jeszcze kilka miesięcy temu.

Mimo pandemii koronawirusa nie widać spadku cen mieszkań na rynku wtórnym w Łodzi. Przynajmniej do połowy kwietnia 2020 roku ceny mieszkań w Łodzi utrzymywały się na stabilnym poziomie.

Zmalała jednak podaż mieszkań na rynku wtórnym w Łodzi. Mieszkań wystawianych na sprzedaż jest mniej. Widać to głównie przeglądając popularne serwisy z ofertami nieruchomości, takimi jak: olx, otodom, czy gratka.

Popyt na mieszkania w Łodzi – zwłaszcza te z rynku wtórnego – cały czas jest duży. Mieszkania znikają z serwisów dość szybko, zwłaszcza te w atrakcyjnych lokalizacjach i w dobrym stanie.

Marketing w mediach społecznościowych. Jak dobrze i prawidłowo robić video marketing w mediach społecznościowych. SPRAWDŹ>>>

Cena mieszkań w Łodzi, czyli ile kosztuje metr mieszkania na rynku wtórnym w Łodzi?

Cena mieszkań w Łodzi, podobnie jak i w innych miastach zależna jest od kilku czynników – głównie lokalizacji i stanu mieszkania.

W kwietniu cena ofertowa mieszkań na rynku wtórnym w Łodzi, wahała się od 4,9 do 7 tys. zł za metr. Dotyczy to mieszkań w blokach, z miejskimi mediami (gaz, woda, CO).

Mieszkania w Łodzi, których metr kosztuje poniżej 5 tys. zł zazwyczaj nadają się co najmniej do odświeżenia. Często nawet do dość poważnego remontu. Zazwyczaj są to mieszkania odziedziczone po rodzicach lub dziadkach. Nikt nie wykonywał w nich poważnego remontu od co najmniej 20-30 lat. Często niewiele się w nich zmieniało od nowości, czyli wykończenia wykonanego przez pierwszego właściciela.

Cena mieszkań w Łodzi, które nadają się do zamieszkania, zaczyna się od 5,5-6 tys. zł za metr kwadratowy.

Ceny mieszkań w Łodzi w 2021 roku

Jak podaje Narodowy Bank Polski ceny mieszkań w Łodzi, porównując rok do roku, wzrosły o 10 proc. Dotyczy to zarówno mieszkań z rynku pierwotnego jak i wtórnego.

Cena metra kwadratowego małego mieszkania w Łodzi (do 40 m kw.) od dewelopera wynosi już ponad 7200 zł (dane dotyczące cen transakcyjnych w 2021 roku). Nieco tańsze są mieszkania z rynku wtórnego.

Dokładką analizę cen mieszkań w Łodzi w 2021 roku na podstawie raportu NBP opublikowaliśmy w innym artykule. Aby go przeczytać kliknij w powyższy link. We wspomnianym artykule pokazujemy też jak różnią się ceny ofertowe (czyli te z ogłoszeń dotyczących sprzedaży mieszkań) z cenami transakcyjnymi, a więc pochodzącymi z aktów notarialnych.

Cena mieszkań w Łodzi o podwyższonym standardzie

Mieszkania, których cena przekracza 6 tys. zł za metr kwadratowy, zazwyczaj są to już mieszkania o dość wysokim standardzie.

Często są to również mieszkania kupione przez flipperów (handlarzy mieszkaniami, którzy kupują mieszkania w złym stanie technicznym, remontują je i sprzedają – często już miesiąc po dokonaniu zakupu – ze znacznym zyskiem) i teraz są odsprzedawane. Najczęściej wyglądają one jak z katalogu wnętrzarskiego, albo sklepu meblowego z modnym aktualnie wyposażeniem wnętrz.

Takie mieszkania najczęściej są kupowane pod inwestycje, czyli na wynajem długoterminowy lub krótkoterminowy w Łodzi. Standard takich mieszkań jest zazwyczaj wysoki, a przynajmniej doskonale prezentują się one na zdjęciach. Ich remonty są wykonywane szybko i możliwie tanio, co nie oznacza wcale, że źle. Z góry są one jednak przeznaczone na sprzedaż. Osoba, która kupiła je na flippa, chce je jak najszybciej sprzedać z możliwie dużym zyskiem.

Cena cenie nie równa – pamiętaj o tym kupując mieszkanie na rynku wtórnym w Łodzi

Warto przy tym zaznaczyć, że zaprezentowane w tym artykule ceny mieszkań w Łodzi, są cenami ofertowymi. Ceny transakcyjne mogą znacznie różnić się od tych, które ostatecznie uda się wynegocjować kupującemu.

Zwłaszcza, że na rynku wtórnym mieszkań w Łodzi takie negocjacje są dużo łatwiejsze, niż w przypadku rynku pierwotnego. Deweloperzy są zazwyczaj dużo mniej skłonni do indywidualnych negocjacji ceny. Inaczej wygląda oczywiście sytuacja w przypadku osób, które jednocześnie kupują kilka mieszkań. Najlepiej za gotówkę.

Podsumowując: cena dwupokojowego mieszkania w Łodzi z rynku wtórnego do remontu, albo przynajmniej do odświeżenia w czasie pandemii koronawirusa oscyluje w granicach 200-250 tysięcy złotych.

Jak twierdzą agenci nieruchomości z Łodzi nie ma co się też sugerować średnimi cenami w danej dzielnicy czy w Łodzi i wykresami prezentowanymi przez popularne serwisy ogłoszeniowe, gdyż nie mają one wiele wspólnego z rzeczywistością i realnymi cenami transakcyjnymi mieszkań w Łodzi.

Jak sprzedawane są mieszkania w Łodzi w czasie epidemii koronawirusa?

W czasie pandemii koronawirusa mieszkania w Łodzi – zwłaszcza te na rynku wtórnym – sprzedają się niemal tak samo jak przed epidemią. Jak już wspomnieliśmy jest ich na rynku trochę mniej, a to wynika przede wszystkim z tego, że wszyscy pozamykaliśmy się w domach i w miarę możliwości ograniczyliśmy naszą wszelka aktywność jedynie do tej niezbędnej. Nie oznacza to, że rynek nieruchomości w Łodzi zamarł.

Mieszkań na rynku wtórnym jest trochę mniej. Trochę trudniej jest się spotkać, aby mieszkanie obejrzeć, ale i na to sprzedający znaleźli sposób.

Niektóre biura nieruchomości sprzedające mieszkania na rynku wtórnym w Łodzi są w stanie prezentować je potencjalnym kupującym dokładnie w ten sam sposób jak miało to miejsce przed pandemią koronawirusa.

Inne proponują wirtualne spacery po mieszkaniach. Są też tacy, którzy nagrywają filmiki prezentujące mieszkanie do sprzedaży w Łodzi. Jeszcze inni agenci nieruchomości, albo właściciele wysyłają zainteresowanym osobom dużo zdjęć wystawionego na sprzedaż mieszkania w Łodzi.

Akt notarialny kupna mieszkania w Łodzi w czasie pandemii koronawirusa

Problem może być z umówieniem terminu i dostaniem się do notariusza w Łodzi, gdyż część notariuszy w Łodzi zamknęło na czas epidemii swoje kancelarie notarialne. A przecież przy zakupie mieszkania zawsze musimy podpisać akt notarialny w obecności notariusza.

Mimo to, nie powinno być problemu ze znalezieniem kancelarii notarialnej w Łodzi, która sporządzi akt kupna – sprzedaży mieszkania z rynku wtórnego w Łodzi.

Na pewno nie powinni się o to martwić ci, którzy zdecydują się na kupno mieszkania w Łodzi za pośrednictwem któregokolwiek z łódzkich biur nieruchomości.

Łódzcy agenci nieruchomości sprzedający mieszkania z rynku wtórnego zazwyczaj współpracują z zaprzyjaźnionymi kancelariami notarialnymi i są w stanie w krótkim terminie umówić wizytę u notariusza który sporządzi akt notarialny kupna mieszkania w Łodzi.

JEŚLI POSZUKUJESZ POKOJU DO WYNAJĘCIA DLA STUDENTA W WARSZAWIE NAPISZ: rs@marketingmiejsca.com.pl

Do wynajęcia pokój dla studenta lub osoby dorosłej w Warszawie – na zdjęciu.

Książka: “Nieruchomości. Jak kupić lub sprzedać mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny?”>>>

Contant marketing dla deweloperów i branży finansowej. Zajmujesz się sprzedażą nieruchomości? Jesteś pośrednikiem kredytowym w Łodzi? Albo doradcą kredytowym specjalizującym się w kredytach mieszkaniowych w Łodzi? Zapraszamy do współpracy. Gwarantujemy najskuteczniejsze działania z zakresu content marketingu w Łodzi dla nieruchomości i kredytów hipotecznych. Napisz: biuro@kochamrawe.pl

 

Kliknij i kup praktyczną książkę dla każdego kto chce kupić swoje pierwsze mieszkanie, albo sprzedać np. mieszkanie, które otrzymał w spadku>>>Cena mieszkań w Łodzi Jak kupić mieszkanie

Chcesz kupić reklamę związaną z nieruchomościami w Łodzi i sprzedażą mieszkań na tej stronie zadzwoń: 503 021 483

 

 

Jak wynająć pokój w Warszawie
POKÓJ do wynajęcia w Warszawie – zadzwoń: 503 021 483.
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author