Categories Bez kategorii

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Łodzi? W 2021 roku ceny najmu mieszkań w Łodzi wzrosły

ceny wynajmu mieszkań w Łodzi 2021 ceny najmu w Łodzi

Ceny najmu mieszkań w Łodzi odbiły się po pandemicznym dołku. Ceny najmu mieszkań w Łodzi w 2021 roku wzrosły o 9 proc. Jeśli Nowy Ład zostanie wprowadzony w 2022 roku w prezentowanym kształcie, prawdopodobnie ceny najmu w Łodzi pójdą jeszcze bardziej w górę.

Książka dla osób chcących kupić własne mieszkanie „Nieruchomości. Jak kupić lub sprzedać mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny?”>>>>

Jak kształtują się ceny wynajmu mieszkań w Łodzi? Ile kosztuje wynajem mieszkania w stolicy województwa łódzkiego?

Po chwilowym zawahaniu i niewielkich spadkach, w Łodzi ceny najmu mieszkań odrabiają straty. Ceny za wynajem w Łodzi są coraz wyższe i praktycznie biją rekordy wzrostów spośród wszystkich największych miast w Polsce.

Jak wynika z najnowszego raportu Expander, Rentier.io

ceny najmu mieszkań w Łodzi wzrosły o 9%.

To najwyższy wzrost cen spośród miast wojewódzkich.

Na drugim miejscu znalazł się Szczecin, gdzie wynajem mieszkań podrożał o 8%. Na trzecim Sosnowiec i Toruń, gdzie ceny wynajmu wzrosły 7%. Takie miasta jak Gdynia, czy Gdańsk odnotowały tylko kilkuprocentowe wzrosty, a w Warszawie ceny najmu spadły o 7%.

Aktualnie średnio cena najmu 1 m kw. mieszkania w Łodzi wynosi 38 zł bez opłat licznikowych i administracyjnych. 9 proc. wzrost cen liczony jest na przestrzeni 6 miesięcy 2021 roku – od lutego do lipca 2021.

W 2022 roku ceny wynajmu mieszkań w Łodzi jak i w całej Polsce mogą gwałtownie wzrosnąć, a to za sprawą przygotowywanych przez rząd rewolucyjnych zmian w przepisach podatkowych. Istotnie zmieni się sposób rozliczania dochodu za wynajem mieszkań – dotyczy to zarówno osób wynajmujących mieszkania w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, jak i prywatnie bez działalności.

Zgodnie z założeniami od 2022 roku w przypadku mieszkań nie będzie można odliczać amortyzacji. Co sprawi, że właściciele mieszkań na wynajem będą płacić wyższe podatki. Nie będą też mogli wliczać sobie wielu kosztów.

To zapewne sprawi, ze wielu właścicieli mieszkań postara się odrobić sobie te straty podnosząc najemcom czynsze.

Ile więc będzie kosztował najem mieszkania w Łodzi w lipcu 2022 roku? Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Trudno jednak uwierzyć, ze ceny spadną.

Autorzy wspomnianego raportu wyliczyli też, że w Łodzi rata kredytu hipotecznego jest niższa niż cena najmu takiego samego mieszkania.

Jeśli kupisz w Łodzi mieszkanie o pow. ok. 40 m kw. z 10% wkładem własnym, Twoja miesięczna rata powinna wynosić około 1173 zł. Jeśli zaś wynajmujesz podobne mieszkanie, płacisz ok. 1520 zł czynszu (odstępnego – bez kosztu mediów i opłat administracyjnych).

Przytoczone powyżej ceny najmu mieszkań w Łodzi dotyczą lipca 2021 roku. Są to oczywiście ceny uśrednione i pochodzą z ogłoszeń dotyczących wynajmu mieszkań w Łodzi.

Ile będzie kosztował w najbliższym czasie wynajem mieszkań w Łodzi zapewne zależy też w dużej mierze od tego, czy zajęcia na uczelniach będą odbywać się w trybie stacjonarnym, hybrydowym, czy całkowicie zdalnym – jak to miało miejsce w czasie pandemii.

Ile kosztuje kupno mieszkania dwupokojowego w Łodzi od dewelopera? O tym pisaliśmy tutaj.

Wynajmować mieszkanie w Łodzi, czy zaciągnąć kredyt na zakup mieszkania w Łodzi?

Pytanie tylko na pozór wydaje się łatwe. Większość z nas doskonale pamięta wypowiedź byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który w czasie kampanii wyborczej doradził, że aby kupić mieszkanie wystarczyć wziąć kredyt.

Niestety. Okazało się, że dla większości Polaków zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania wcale nie jest takie oczywiste, czemu wyborcy dali wyraz przy urnach wyborczych.

Największym problemem przy zakupie mieszkania na kredyt hipoteczny w Łodzi, ale i w innych miastach w Polsce, jest konieczność posiadania wkładu własnego. W zależności od banku potrzebujemy minimum od 10 do 20 proc. wkładu.

Jeśli zadajesz sobie pytanie jak przygotować się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego oraz jak zbudować zdolność kredytową, albo też może zdolność kredytową już masz, ale jest ona zbyt mała, aby kupić mieszkanie i chcesz zwiększyć swoja zdolność kredytową – powinieneś przeczytać artykuł, który opublikowaliśmy w naszym serwisie: Jak przygotować się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego?


Content marketing dla deweloperów i branży finansowej. Jeśli chcesz opublikować reklamę lub artykuł sponsorowany w naszym serwisie napisz do nas: biuro@kochamrawe.pl


 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author