Categories Miasto

Osiedle Niepodległości wypięknieje. Władze miasta planują rewitalizację

Władze Rawy Mazowieckiej kładą duży nacisk na inwestycje miejskie i poprawę jakości życia mieszkańców miasta. W tym roku ma rozpocząć się rewitalizacja osiedla Niepodległości. Chodzi przede wszystkim o poprawę jakości ciągów pieszo-jezdnych, których aktualna jakość pozostawia wiele do życzenia.

Niebawem rozpocznie się budowa nowej sali gimnastycznej przy rawskiej “Dwójce”>>>

– W tej chwili projektujemy układ drogowy na osiedlu Niepodległości. Po zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu stosowanych zezwoleń przystąpimy do wyłonienia wykonawcy tych prac – mówił w rozmowie z gazetą „KochamRawe.pl – magazyn opinii” Artur Piotrowski, wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej.

W ramach planowanych prac na osiedlu Niepodległości w Rawie mają zostać przebudowane drogi wewnętrzne i dojazdowe, miejsca parkingowe i zdewastowane chodniki. Częściowo zostanie również zmieniony układ terenów zielonych wewnątrz osiedla. Niektóre miejsca zostaną również doświetlone, aby zwiększyć bezpieczeństwo na tym osiedlu. Poprawiona zostanie również mała architektura – dotyczy to m.in. ławek, z których w okresie letnim, bardzo chętnie korzystają mieszkańcy osiedla.

Konkurs literacki o Rawie dla dzieci, młodzieży i dorosłych>>>

Wiceburmistrz Artur Piotrowski zapewnia, że prace na osiedlu rozpoczną się w tym roku i jeśli tylko czas oraz warunki atmosferyczne na to pozwolą, władze miasta będą chciały jeszcze w tym roku rewitalizację osiedla zakończyć.

Więcej o planowanych na 2023 rok inwestycjach, które zmieniają Rawę, pisze burmistrz Piotr Irla. PRZECZYTAJ TUTAJ.

REKLAMA

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author