ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Miasto

Ukradł pieniądze w Rawie. Policja zatrzymała go we Władysławowie

Rawscy policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego z rawskich supermarketów. Sprawca usłyszał już zarzut, teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Jego przestępcza działalność miała dużo większy zasięg.

23 września 2022 roku policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali we Władysławowie 37-latka, mieszkańca województwa mazowieckiego podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego z rawskich supermarketów.

Do zdarzenia doszło w maju 2022 roku.

Dyżurny otrzymał informację o kradzieży znacznej  kwoty z zaplecza sklepu. Podejrzany mężczyzna wszedł do pomieszczeń służbowych, wykorzystując chwilową nieuwagę pracowników sklepu i zabrał utarg z kilku dni. Po czym niezauważony wyszedł przez sklep jak zwykły klient.

Intensywna praca nad zgromadzonym materiałem dowodowym doprowadziła rawskich kryminalnych do Władysławowa, gdzie ukrywał się złodziej.

Był totalnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy, wypoczywając nie spodziewał się ich wizyty.

Myślał, że odległość kilkuset kilometrów od miejsca popełnienia przestępstwa uchroni go przed odpowiedzialnością karną.

Policjanci przy mężczyźnie znaleźli utracone tablice rejestracyjne oraz dokumenty na inne nazwiska, zgłoszone w systemach policyjnych również jako utracone.

Sprawa jest rozwojowa. Z komendy policji w Rawie został przewieziony do komendy w Białej Podlaskiej również w związku z popełnionymi na ich terenie  czynami. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk – Komenda Powiatowa Policji w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author